Objevujte TOP výletní cíle
jižní Moravy!

slide1

VIDA! science centrum

Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to vše můžete zažít v zábavním vědeckém parku VIDA! V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště najdete na ploše téměř 5000 m2 přes 170 interaktivních exponátů! Oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, obří srdce, 3G trenažér – to vše jsou ukázky exponátů, které si mohou návštěvníci vyzkoušet a lépe tak porozumět světu kolem nás.

Doprovodný program zahrnuje například představení plná vědeckých pokusů, speciální nedělní programy pro rodiny s dětmi nebo promítání 3D filmů. 

VIDA! v číslech   - 170 interaktivních exponátů   - 4 + 1 sekce: Planeta, Civilizace, člověk, Mikrosvět + Dětské science centrum
-  více než 500 tisíc návštěvníků od otevření 1. prosince 2014   - 3 a půl hodiny je nejčastější doba, kterou tu návštěvníci stráví   - rodinné vstupné od 360 Kč   - 90 Kč stojí nejlevnější vstupenka do VIDA! platná od úterý do pátku od 16 do 18 hodin mimo svátky a prázdniny

Pevnost VIDArd

Cesta za pokladem pro všechny školáky, kteří rádi řeší úkoly a hádanky.

NOVÁ DIMENZE NÁVŠTĚVY EXPOZICE VIDA!

Zahrajte si Pevnost VIDArd kdykoliv během otevírací doby – startovní balíček na pokladně za příplatek ke vstupnému 50 Kč

Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. (Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.)

Pronikněte do tajů expozice VIDA! Objevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Vyřešte spoustu zábavných i zapeklitých úkolů a získejte poklad, který se ve VIDA! ukrývá.
Abyste získali poklad, musíte projít několika úrovněmi. Pro vstup do další úrovně stačí na webové stránce postupně zadávat správná hesla. K nim vás dovedou úkoly u vybraných exponátů.

Do hry můžete vstoupit kdykoliv během dne, abyste však stihli vyřešit všechny úkoly a získali poklad, doporučujeme začít nejpozději v 15 hodin.

https://vida.cz/pevnostvidard/

Nová odpolední vstupenka za 90 Kč

Zábavní vědecký park VIDA! přichází se začátkem roku s novou zvýhodněnou odpolední vstupenkou za 90 Kč. Tato vstupenka platí pro každého od úterý do pátku od 16 do 18 hodin.

Vstupenka za 90 Kč platí pro všechny bez rozdílu věku. Nelze ji kombinovat s dalšími slevami a není možné ji zakoupit během státních svátků ani v průběhu brněnských prázdnin. Děti do 3 let mají vstup do zábavního vědeckého parku VIDA! zdarma.


https://vida.cz/vstup90kc/

Kontakt

VIDA! science centrum
Křížkovského 554/12
603 00 Brno

Tel.: +420 515 201 000
E-mail: info@vida.cz
Web: www.vida.cz 

Nadcházející akce

Hlavolamy

30.05.2017 - 30.09.2017

 Vstupte do herny s hlavolamy z celého světa. Najdete tu známé kousky jako je ježek v kleci nebo proslulá Rubikova kostka,... víceDen dětí ve VIDA!

01.06.2017 - 01.06.2017

  čtvrtek 1. června 2016 od 14 do 18 hodin děti do 15 let vstup jen za 20 Kč Přijďte oslavit Den dětí do zábavního vědeckého... víceZajímavosti v cíli

 • Unikátní interaktivní expozice (přes 150 exponátů)
 • Kolo na laně – jediný exponát svého druhu v ČR
 • Vědecká představení

Doprovodné služby

 • Občerstvení
 • Obchůdek se suvenýry
 • Speciální programy pro školy
 • Příměstské tábory
 • Vědecká představení plná pokusů – science show
 • Promítání 3D filmů
 • Dočasné výstavy
 • Nedělní programy pro rodiny s dětmi

Speciální nabídky a akce

 • VIDA! after dark – speciální večerní akce pro dospělé s barem a hudbou
 • Narozeninové oslavy
 • Pronájmy prostor pro různé akce (konference, prezentace, večírky)
 • Dětské dny
 

Otevírací doba 

Po: 9:00 – 14:00
Út – Pá:
9:00 – 18:00
So – Ne:
10:00 – 18:00

Prohlídky

Expozice je rozdělena do 4 tematických celků (planeta, civilizace, člověk a mikrosvět) a jedné samostatné části – dětského science centra. Prohlídka celé expozice zabere přibližně 3 hodiny. Kromě hlavní expozice u nás mohou návštěvníci shlédnout pravidelná představení plná pokusů, tzv. science show nebo dočasné výstavy. Prohlídka je bez průvodce. Na objednání alespoň 6 týdnů předem je možné zajistit individuálního průvodce. V každé části expozice jsou naši VIDÁtoři, kteří odpoví na všechny dotazy, a poradí, jak s jednotlivými exponáty zacházet. Celá expozice má kromě českých také popisky v AJ a NJ.

Ceny

VIDA! science centrum
Běžné vstupné 190 Kč
Snížené vstupné: studenti 15-26 let, ISIC/ITIC, senioři 65+, ZTP, TZP/P, děti 3-15 let 110 Kč
Rodinné vstupné  "A" (2 dospělí a 2-3 děti nebo studenti) 490  Kč
Rodinné vstupné "B" (1 dospělý a 2-3 děti nebo studenti) 360 Kč
Organizovaná skupina od 10 osob (bez ohledu na věk), 1 osoba 130 Kč
Organizovaná dětská skupina (školy, kroužky, skauti, atp.), 1 osoba 90 Kč
Děti do 3 let, průvodce držitele průkazu ZTP/P a doprovod organizovaných dětských  skupin (běžně 1 dospělý na 10 dětí) zdarma
 Slevy po předložení Senior Pasu a Rodinného pasu, podmínky získání slevy zde.

Tip na výlet v okolí

 • Kart aréna - motokáry
 • Jungle park - lanové centrum
 • Hrad Špilberk
 • Historické centrum města Brna

Výlet bez bariér

Celý objekt je bezbariérový. Parkování pro invalidy je možné přímo před budovou, kde je vyhrazeno parkovací místo. Uzpůsobený vstup do budovy najdete pod hlavním vchodem (vše je označeno), odtud je možné zazvonit na pokladnu. V celé budově jsou pak výtahy i několik bezbariérových toalet.