Objevujte TOP výletní cíle
jižní Moravy!

slide1

Certifikáty kvality za rok 2014 předány

Neustále pro vás připravujeme nové zážitky a akce, abyste si výlet na jižní Moravu opravdu užili. Sledujte naši sekci Novinky, facebook nebo RSS kanál.19. 11. 2014

predani certifikatu.jpg
Skupina těch nejlepších turistických cílů na jižní Moravě spolupracuje pod značkou kvality Top výletní cíle Jižní Morava již šestou sezonu. V současné době je na jižní Moravě již 30 Top výletních cílů, nově se do projektu zapojila Zoologická zahrada v Hodoníně a Aqualand Moravia.
 
V létě letošního roku proběhly v Top výletních cílech Jižní Morava kontroly kvality nezávislými kontrolory, které prověřily cíle ve všech směrech, od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců v místě atrakce. Další část kontrol kvality se zaměřila na vystupování po telefonu a kvalitu odpovědi na dotaz zaslaný e-mailem. Tyto kontroly probíhaly v německém a anglickém jazyce, aby byla ověřena schopnost porozumění a dorozumění se se zahraničními návštěvníky. Potěšitelné je, že kvalita infrastruktury dosahuje v Top výletních cílech Jižní Moravy vysokého hodnocení a neustále se zvyšuje. V celkovém dojmu z destinace je rozhodující vystupování jednotlivých zaměstnanců, se kterými se návštěvník setká. I v této oblasti byly výsledky kontrol kvality příznivé. S výsledky byli také seznámeni zástupci jednotlivých Top výletních cílů, kteří je použijí pro další zkvalitňování svých služeb. Další pomůckou se stal také manuál dobré praxe, který obsahuje názorné příklady, jak zvyšovat kvalitu v turistických cílech.
 
Za rok 2014 jsou uděleny Certifikáty kvality na prvních třech místech konečného pořadí v hodnocení kontrol kvality: nejvíce bodů získala Správa jeskyní Moravského krasu a  objekt Muzea Brněnska – Památník písemnictví na Moravě, na druhém místě se umístil Památník Mohyla míru z Muzea Brněnska a třetí příčka patří Státnímu zámku Milotice. Certifikáty kvality si slavnostně převzali zástupci cílů 19. listopadu 2014 během tiskové konference v Brně. Kontroly kvality ve stejném rozsahu byly provedeny také v letech 2010 a 2011, výsledky ukazují tedy na potěšující dlouhodobý trend zlepšování infrastruktury i poskytovaných služeb v turistických cílech na jižní Moravě. I v dalších letech budou tyto kontroly kvality v turistických cílech na jižní Moravě pokračovat.
 
Stále vzrůstající návštěvnost webových stránek projektu www.vyletnicile.cz naznačuje, že se produkt Top výletních cílů plně etabloval na trhu cestovního ruchu a zaujal. Webová stránka je neustále aktualizována, návštěvníci zde najdou tipy na výlety a množství pozvánek na různorodé akce pořádané Top výletními cíli a to nejen v českém jazyce, ale i německém a anglickém. K informovanosti veřejnosti slouží také facebooková stránka Top výletní cíle Jižní Morava.
 
Zástupci Top výletních cílů se v rámci projektu vzdělávají a čerpají zkušenosti od ostatních, aby byla kvalita poskytovaných služeb co nejvyšší. S velkým ohlasem se setkávají pořádané exkurze, setkání a školení, které přispívají k výměně zkušeností a informací jak na jižní Moravě, tak i přeshraničně.
 
Turistům jsou jak na TIC – Jižní Morava na Radnické 2 v Brně, tak v jednotlivých Top výletních cílech k dispozici vícejazyčné propagační materiály – letáček a mapa Top výletních cílů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku a letáčky jednotlivých objektů. Na lednové veletrhy cestovního ruchu (např. Regiontour 2015 nebo Ferienmesse Wien) bude připraven další dotisk těchto materiálů. Propagační materiály jsou k dispozici nejen v němčině a angličtině, ale i v italštině a polštině.
 
 
 
Více informací:
Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.cz
 
Top výletní cíle na jižní Moravě: www.vyletnicile.cz
Manuál dobré praxe ke zvyšování kvality: www.ccrjm.cz/vzdelavani/clanek-1625/
 
 
 

Na výpis novinek